Zacznij biegać jesienią!

Wakacje za pasem. Dzień coraz krótszy, dużo mniej słońca, temperatury spadają. Większość marzy o zakopaniu się pod kocem i przezimowaniu do wiosny. Jednak to właśnie jesienią najlepiej wznowić lub rozpocząć treningi biegowe niezależnie czy celem jest start czy zgubienie zbędnych kilogramów lub pozbycie się zadyszki, która łapie Cię podczas przejścia z domu do samochodu.

Dlaczego?

  • Jest chłodniej niż latem i zdecydowanie przyjemniej się biega. Dużo trudniej zmobilizować się do aktywności podczas upałów. Wbrew pozorom temperatura 10-15 stopni jest doskonała dla biegaczy. Trenuje się przyjemniej a jeśli jesteś początkujący to podczas marszu nie zdążysz zmarznąć.
  • Jesień w Polsce jest piękna. Wycieczka biegowa do parku czy lasu to prawdziwa uczta dla zmysłów. W takiej scenerii minuty mijają szybciej!
  • Jeśli marzysz o starcie na wiosnę teraz warto zacząć pracę nad ogólną wytrzymałością tlenową tak, aby spokojnie móc się do niego przygotować i osiągnąć wymarzony rezultat.
  • Trenując  systematycznie, niezależnie od pogody, powoli przyzwyczaisz organizm do niższych temperatur. Nawet nie zauważysz jak zimno przestanie przerażać i zniechęcać do wyjścia na dwór. To już pierwszy krok do regularnego biegania zimą i dobrej formy na wiosnę.
  • Biegając w różnej aurze poprawisz swoją odporność. Pamiętaj tylko aby po powrocie szybko wziąć ciepłą kąpiel. Jeśli wracasz z treningu samochodem miej ubrania na przebranie.  
  • Marzniesz patrząc na termometr? Na trening ubieraj się tak jak by było na dworze 10 stopni więcej.

Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić Was do treningów. Jeśli planujesz rozpocząć bieganie koniecznie przeczytaj.

Lubisz biegać i chciałbyś trenować z ludźmi podzielającymi Twoją pasję? Zapraszam na prowadzone przez nas Treningi Biegowe na warszawskiej Agrykoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *