Obóz Biegowy Sylwestrowy XVII – Góry Świętokrzyskie 2019-2020 RELACJA

Kolejny Obóz Sylwestrowy za nami. Pokazaliśmy, że można jechać w tym samym terminie, w to samo miejsce i zmodyfikować tak trening aby stali bywalcy naszych wyjazdów byli zaskoczeni.

Przez pierwsze dwa dni biegaliśmy po okolicznych górach. 30-go grudnia zabraliśmy naszych podopiecznych na Halę Lekkoatletyczną do Kielc. Rozgrzaliśmy się w pobliskim lesie, grupy Marty i Weroniki zaliczyły kilka dłuższych podbiegów. Na hali zrobiliśmy sprawność na płotkach oraz nagraliśmy wszystkich podczas rytmów, aby potem na spotkaniu omówić technikę biegu i podpowiedzieć jak ją poprawić. Ostatniego dnia roku tradycyjnie czekała nas długa wycieczka. Natomiast pierwszy dzień roku przywitaliśmy zabawą biegową o nazwie “pociąg”, która z jednej strony dała nieco w kość, z drugiej przywróciła nas do życia po długim Balu Sylwestrowym.

W ramach treningów porannych (przed śniadaniem) wykonywaliśmy ćwiczenia mobilności, i jogi. Po południu zaplanowaliśmy zajęcia wzmacniające, rolowanie i rozciąganie oraz trening biegowy na basenie. Ten ostatni wzbudził wiele pozytywnych emocji i był długo wspominany.

Podczas gdy rodzice ćwiczyli, dzieci miały zorganizowane zajęcia. Starszymi pociechami zajmował się Sebastian Kuczmarski – trener Aikido a młodszymi Julia Matea Petelska- Althamer – artystka i animatorka. Obie grupy codziennie wychodziły na spacery w góry. Dzieci 5-7-letnie pokonały pięciokilometrową wycieczkę i zdobyły okoliczny szczyt. Oprócz aktywności fizycznej dzieci grały w gry i wykonywały prace plastyczne (malowały, lepiły z gliny). Pod koniec zostaliśmy zaproszeni na wernisaż. Najmłodsi uczestnicy obozu byli niezwykle dumni ze swych prac.

Wszyscy wróciliśmy do domów zdrowi, odpowiednio zmęczeni i pełni energii do dalszej pracy. Co poniektórzy przekonali się, że oprócz startów warto też trenować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *