Obóz Biegowy Sylwestrowy XVII – Góry Świętokrzyskie 2019-2020 RELACJA

Kolejny Obóz Sylwestrowy za nami. Pokazaliśmy, że można jechać w tym samym terminie, w to samo miejsce i zmodyfikować tak trening aby stali bywalcy naszych wyjazdów byli zaskoczeni.

Przez pierwsze dwa dni biegaliśmy po okolicznych górach. 30-go grudnia zabraliśmy naszych podopiecznych na Halę Lekkoatletyczną do Kielc. Rozgrzaliśmy się w pobliskim lesie, grupy Marty i Weroniki zaliczyły kilka dłuższych podbiegów. Na hali zrobiliśmy sprawność na płotkach oraz nagraliśmy wszystkich podczas rytmów, aby potem na spotkaniu omówić technikę biegu i podpowiedzieć jak ją poprawić. Ostatniego dnia roku tradycyjnie czekała nas długa wycieczka. Natomiast pierwszy dzień roku przywitaliśmy zabawą biegową o nazwie “pociąg”, która z jednej strony dała nieco w kość, z drugiej przywróciła nas do życia po długim Balu Sylwestrowym.

W ramach treningów porannych (przed śniadaniem) wykonywaliśmy ćwiczenia mobilności, i jogi. Po południu zaplanowaliśmy zajęcia wzmacniające, rolowanie i rozciąganie oraz trening biegowy na basenie. Ten ostatni wzbudził wiele pozytywnych emocji i był długo wspominany.

Podczas gdy rodzice ćwiczyli, dzieci miały zorganizowane zajęcia. Starszymi pociechami zajmował się Sebastian Kuczmarski – trener Aikido a młodszymi Julia Matea Petelska- Althamer – artystka i animatorka. Obie grupy codziennie wychodziły na spacery w góry. Dzieci 5-7-letnie pokonały pięciokilometrową wycieczkę i zdobyły okoliczny szczyt. Oprócz aktywności fizycznej dzieci grały w gry i wykonywały prace plastyczne (malowały, lepiły z gliny). Pod koniec zostaliśmy zaproszeni na wernisaż. Najmłodsi uczestnicy obozu byli niezwykle dumni ze swych prac.

Wszyscy wróciliśmy do domów zdrowi, odpowiednio zmęczeni i pełni energii do dalszej pracy. Co poniektórzy przekonali się, że oprócz startów warto też trenować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *