Ice Power – test produktów

W trakcie naszych letnich obozów testowaliśmy Żel Chłodzący i Spray marki Ice Power.Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi opiniami o wyżej wymienionych produktach.

ICE POWER COLD GEL – ŻEL CHŁODZĄCY

W teorii:

Posiada optymalną kombinację mentolu i etanolu dzięki czemu zmniejsza temperaturę skóry o 5-7 stopni. Na początku przepływ krwi jest mniejszy  po czym po około 15 minutach zaczyna wzrastać. Dzięki temu mięśnie szybciej się rozluźniają i regenerują. Chłodzące właściwości działają również na receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu.

W praktyce:

Sama od pewnego czasu używam Ice Power Gel.  Na początku byłam nieco sceptyczna. Stopniowo coraz bardziej przekonywałam się o jego działaniu.  Zauważyłam, że gdy wieczorem posmarowałam zmęczone mięśnie, następnego ranka moje nogi były rozluźnione i zregenerowane. Jeśli zdarzyło mi się zapomnieć mięśnie nazajutrz były ponaciągane i sztywne. Po kilku takich „testach” zaczęłam ufać, że żel „ma moc”.

Podobnie było z uczestnikami obozu. Większość zamierzała odłożyć próbki żelu na bok. Po pierwszej wycieczce mimo próśb prawie nikt z nich nie skorzystał. Ci którzy się „odważyli” mieli dużo mniejsze bóle mięśniowe następnego dnia. W kolejnych dniach obozu nasi podopieczni co raz częściej i chętniej korzystali z maści chłodzącej. Osoby, które stosowały żel tuż po treningu i / lub na wieczór nie miały lub miały mniejsze „zakwasy” i lżej im się biegało na kolejnej sesji.

Opinie podopiecznych:

 „Jak dobrze, że dałaś mi kolejne próbki. Wczoraj znów smarowałam nogi bo bardzo bolały i dziś mam jak nowe.”

„Co do żelu chłodzącego to jest to kolejna rzecz którą sobie kupie 🙂 i cieszę się że Ania oddała mi swoją próbkę. Bardzo szybko chłodzi i dzięki temu pozwala szybko zasnąć :):):) używałam różnych żeli chłodzących i rozgrzewających ale to wymiata.”

„Byłam bardzo mocno i pozytywnie zaskoczona efektem. Po dniu ciężkiego biegania po górach, żel przyniósł mi olbrzymią ulgę bolącym i zmęczonym mięśniom. Dzięki niemu następnego dnia mogłam spokojnie ruszać na kolejne biegi. Będę go polecać wszystkim biegaczom!”

ICE POWER SPORT SPRAY

W TEORII:

„Ma za zadanie łagodzić zarówno ostry jak i przewlekły ból w układzie mięśniowo-szkieletowym. Zapewnia długotrwałą ulgę w bólu przy urazach sportowych, napięciowych, zwichnięciach, wstrząsach i stłuczeniach.”

W PRAKTYCE:

Spray używaliśmy przy bólach przeciążeniowych i skręceniach.

Na pierwszym turnusie jednego z uczestników rozbolała stopa. Mocno ją przeciążył ponieważ podczas biegu lądował przed środkiem ciężkości a w trakcie zbiegu odchylał się i oporowo stawiał ją na ziemi. Ból zmniejszył się gdy skorygowaliśmy technikę natomiast był nadal uciążliwy. Zadecydowaliśmy, że nasz podopieczny odpuści jeden trening biegowy i odpocznie. W tym czasie regularnie chłodził sprayem stopę. Następnego dnia bez problemu ukończył ponad 20kilometrową wycieczkę w górach.

Podczas drugiego obozu jedna z uczestniczek wstała rano z bólem kolana. Na szczęście od razu nam to zgłosiła. Zalecaliśmy aby „zrobiła wolne i odpoczęła”. Ponieważ uparła się, że idzie w góry zastosowaliśmy spray na bolące miejsce, kazaliśmy obserwować nogę i zawrócić gdy tylko poczuje dyskomfort. Ból nie wrócił i pozwolił przejść zaplanowaną trasę.

„ Jeśli chodzi o spray to uratował mi wyprawę na Szrenice, w którą niezbyt rano wierzyłam. Właściwie zredukował ból kolana niemal do zera. Zatem bardzo na plus.”

W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie jesteśmy zwolennikami biegania z bólem. Nigdy nie będziemy tego rekomendować swoim podopiecznym. W przypadku bólu przeciążeniowego czy stanu zapalnego, wyżej wymienione produkty mogą stanowić pierwszą pomoc. Natomiast jeśli ból nie mija, nasila się lub pojawia się opuchlizna warto skonsultować się z fizjoterapeutom, który pomoże odnaleźć przyczynę, dobierze skuteczną terapię i ewentualnie skieruje na dalszą diagnostykę.

Wracając jednak do chłodzenia jakie oferuje ICE Power. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni!

Dziś kiedy piszę ten tekst jestem po prawie 2-godzinnym meczu w piłkę nożną. Moja córka grała bez przerwy pół godziny dłużej. Obie mamy nasmarowane nogi żelem i cieszymy się jego zbawiennym działaniem.

Jeśli jesteście zainteresowani produktami ICE POWER  znajdziecie je TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *