Obóz Biegowy Majówka 2017 RELACJA

Kolejny Obóz Biegowy za nami. Czas na podsumowanie naszego kolejnego wyjazdu: III Majówki Biegowej.

Z koleżeńskiego wyjazdu jakim była pierwsza edycja, nasza Majówka przerodziła się w obóz z prawdziwego zdarzenia.

W liczbach: 5dni, 22 uczestników, 3 trenerów, 8 dzieci, 2 nianie, 4 osoby towarzyszące i 1 pies 😉 6 treningów biegowych (w tym długie wybieganie, interwały, siła biegowa, szybkość, zmiany sztafetowe), trening wzmacniający, techniki biegu, na płotkach, stretching.

W sercach: niezapomniane chwile, dużo uśmiechu, poczucia humoru, nowe znajomości i dużo satysfakcji z wykonanej pracy oraz przesunięcia granic (długości trwania wysiłku, odległości, ilości wykonanych sesji, szybkości podczas sztafet).

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Kortowo to idealne miejsce do treningu. Na wyciągnięcie ręki mieliśmy do dyspozycji: stadion tartanowy, las, pagórki, podbiegi, jezioro, piękną salę do treningu uzupełniającego, pływalnie. Wszyscy pokochali te tereny.

Jak zawsze podzieliliśmy naszych uczestników na 3 grupy zaawansowania ze względu stażu jak i celu treningowego). Nad każdą czuwał trener po to by motywować, pilnować intensywności, techniki lub odpowiadać na wszelkie nurtujące pytania dotyczące treningu. Pokazaliśmy trening wszechstronny, rozwijający wszystkie komponenty oraz zaserwowaliśmy mnóstwo ćwiczeń, z których mamy nadzieję będą korzystać w domu. Zmotywowaliśmy do systematycznej pracy oraz zasugerowaliśmy co muszą poprawić aby cieszyć się zdrowiem i systematycznie poprawiać wyniki.

Między treningami wspólnie jedliśmy posiłki (w pobliskiej restauracji, na Starym Mieście lub gotowaliśmy). Większość z nas w nagrodę za dobrze wykonaną pracę fundowała sobie lody o niespotykanych smakach: od kokosowego, przez rabarbar i hibiskus po marchewkę i pietruszkę 😉 ( dla konserwatystów były tradycyjne smaki). Wieczorki integracyjne odbywały się “na korytarzu” lub przy ognisku.

Wszystko nam sprzyjało, nawet pogoda. Świeciło słońce i nie spadła ani kropla deszczu co w tym roku było ewenementem 🙂

Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu jakim będzie Letni Obóz Biegowy, na który serdecznie zapraszamy!

TU znajdziesz naszą aktualną ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *