Biegowa Majówka 2017 RELACJA

Czas na podsumowanie naszej III Majówki Biegowej.

Z koleżeńskiego wyjazdu jakim była pierwsza edycja nasza Majówka przerodziła się w obóz z prawdziwego zdarzenia.

W liczbach: 5dni, 22 uczestników, 3 trenerów, 8 dzieci, 2 nianie, 4 osoby towarzyszące i 1 pies 😉 6 treningów biegowych (w tym długie wybieganie, interwały, siła biegowa, szybkość, zmiany sztafetowe), trening wzmacniający, techniki biegu, na płotkach, stretching.

W sercach: niezapomniane chwile, dużo uśmiechu, poczucia humoru, nowe znajomości i dużo satysfakcji z wykonanej pracy i przesunięcia granic (długości trwania wysiłku, odległości, ilości wykonanych sesji, szybkości podczas sztafet).

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Kortowo to idealne miejsce do treningu, piękne, w otoczeniu natury. Na wyciągnięcie ręki mieliśmy do dyspozycji: stadion tartanowy, las, pagórki, podbiegi, jezioro, piękną salę do treningu uzupełniającego, pływalnie.. Wszyscy pokochali to miejsce.

Jak zawsze podzieliliśmy naszych uczestników na 3 grupy zaawansowania (pod względem stażu jak i celu treningowego). Nad każdą czuwał trener aby motywować, pilnować intensywności, techniki jak i odpowiadać na wszelkie nurtujące pytania dotyczące treningu. Pokazaliśmy trening wszechstronny, rozwijający wszystkie komponenty, zaserwowaliśmy mnóstwo ćwiczeń z których mamy nadzieję będą korzystać w domu, zmotywowaliśmy do systematycznej pracy oraz zasugerowaliśmy co muszą poprawić aby cieszyć się zdrowiem i systematycznie poprawiać wyniki.

Między treningami wspólnie jedliśmy posiłki (w pobliskiej restauracji, na Starym Mieście lub gotowaliśmy). Większość z nas w nagrodę za dobrze wykonaną pracę fundowała sobie lody o niespotykanych smakach: od kokosowego, przez rabarbar i hibiskus po marchewkę i pietruszkę 😉 ( dla konserwatystów były też do wyboru tradycyjne). Wieczorki integracyjne odbywały się “na korytarzu” lub przy ognisku.

Wszystko nam sprzyjało, nawet pogoda. Świeciło słońce i nie spadła ani kropla deszczu co w tym roku było ewenementem 🙂

Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu jakim będzie Letni Obóz Biegowy, na który serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *