ARTYKUŁY

Zachęcamy do czytania i dodawania własnych tekstów.

TRENINGI

Zapraszamy na bezpłatne, otwarte treningi biegowe.

OBOZY

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

8. Rajd na Autyzm

24 maja o godzinie 14.00 z Pola Mokotowskiego wyruszy 8. Rajd na Autyzm. Za każdy kilometr przejechany przez uczestnika, który uprzednio dokonał rejestracji na http://rajdnaautyzm.pl/, Fundacja SYNAPSIS otrzyma od Fundacji Orange 7 zł na terapię podopiecznych z autyzmem. Udział w Rajdzie jest bezpłatny.

foto: Adam Szkultecki

- Zapraszamy do udziału 8. Rajdzie na Autyzm. Rajd jest przedsięwzięciem organizowanym przez Fundację SYNAPSIS i ma na celu promocję wiedzy na temat autyzmu oraz zbiórkę środków na rzecz ludzi dotkniętych tą niepełnosprawnością. – mówi Aleksandra Sztajerwald z Fundacji SYNAPSIS. - Jak można się zaangażować? Zaproś swoich znajomych, aby razem z Tobą przejechali 11 dobroczynnych kilometrów lub kibicowali Ci na trasie Rajdu. Jeżeli nie masz roweru, także możesz pomóc. Zgłoś się jako wolontariusz, przesyłając swoje zgłoszenie na wolontariat@synapsis.org.pl. Zachęcamy też do przekazywania datków do puszek wolontariuszy, kwestujących w dniu Rajdu wzdłuż trasy przejazdu i na Polu Mokotowskim – zachęca koordynator Rajdu na Autyzm.

Przejazd 1000 rowerzystów głównymi arteriami miasta poprzedzi, rozpoczynający się o 11.00, integracyjny piknik na Polu Mokotowskim (w pobliżu Biblioteki Narodowej ul. Leszowa). Podczas pikniku uczestnicy będą mogli m.in. zapoznać się z ofertą Pracowni Rzeczy Różnych, obejrzeć pokaz ratownictwa, przygotować prezenty na dzień matki, wziąć udział w atrakcyjnych konkursach czy spotkać się z ambasadorami akcji „Biegiem na pomoc” m.in. Bartkiem Topą i Piotrem Nowakiem. Z okazji 25lecia Fundacji SYNAPSIS ustawiony zostanie urodzinowy tort składający się z 1000 jabłek.

Rajd na Autyzm to największa impreza integracyjno-sportowa w Polsce dedykowana osobom z autyzmem. Impreza z roku na rok się rozrasta i gromadzi coraz większą liczbę sympatyków. Majowy przejazd ulicami Warszawy stał się wręcz tradycją. W siedmiu dotychczasowych edycjach Rajdu na Autyzm udział wzięło blisko 8000 osób, które przebyły łącznie ponad 87 500 kilometrów. Zgromadzone środki w wysokości ponad 700 000 zł w całości przeznaczone zostały na pomoc osobom z autyzmem, m.in. na rozwój wczesnej diagnostyki i terapii osób z autyzmem.

foto: Adam Szkultecki

- W tym roku zbieramy na dofinansowanie terapii indywidualnej dzieci i młodzieży z autyzmem będących pod opieką Ośrodka dla Dzieci i Osób Dorosłych z Autyzmem oraz ich Rodzin SYNAPSIS. Obecnie opieką Ośrodka objętych jest ok. 300 rodzin, które mogą korzystać z profesjonalnej opieki naszych specjalistów. Około ¼ kosztów terapii możemy pokryć tylko dzięki sponsorom i darczyńcom. Dzięki czemu możemy nieprzerwanie wspierać naszych podopiecznych i ich rodziny w drodze do jak największej samodzielności w przyszłości – mówi Joanna Grochowska, wiceprezes i terapeuta z Fundacji SYNAPSIS.

Partnerami Rajdu są: Fundacja Orange, Akcydens, Print Plus, Kropla Beskidu, Euro-Truck. Patronat Honorowy nad Rajdem objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Patroni medialni: warszawa.ngo.pl, mmwarszawa.pl, Radio dla Ciebie, 12tri.pl.