ARTYKUŁY

Zachęcamy do czytania i dodawania własnych tekstów.

TRENINGI

Zapraszamy na bezpłatne, otwarte treningi biegowe.

OBOZY

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

25 Warszawski Triathlon Zimowy

W sobotę, 18 stycznia 2014 roku na terenie Toru Łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie odbędzie się jubileuszowy 25 Warszawski Triathlon Zimowy. Jest to jedyna taka impreza w Polsce. Tradycyjnie zawody składają się z trzech konkurencji. Są to bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Przed rokiem na Stegnach triumfowali: indywidualnie Piotr Łobodziński i Agnieszka Pawelec oraz drużynowo MarcPol Mapei Team w składzie Piotr Kirpsza, Bartosz Chojnacki i Kacper Gronkiewicz.

Dla uczestników maratonów rowerowych będzie to doskonały sprawdzian w zimowych warunkach i dobry trening przed nowym sezonem – mówi współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego Grzegorz Wajs z Poland Bike Marathon - Rywalizacja rozpocznie się od biegu terenowego (2 okrążenia, w sumie 4 km), potem wyścig łyżwiarski (5 okrążeń toru, 2 km) i jazda na rowerze (6 okrążeń, 12 km). Łączny dystans do pokonania wyniesie 18 km.

Impreza na Stegnach ma charakter otwarty. Rywalizacja rozegra się w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. W zawodach drużynowych startują zespoły, złożone z dwóch lub trzech zawodników. Dla drużyn (męskich, kobiecych i „mieszanych”) stosowana jest osobna klasyfikacja. Nowością w regulaminie jest dopuszczenie do startu tzw. drużyn mieszanych, czyli złożonych z mężczyzn i kobiet.

Program XXV Warszawskiego Triathlonu Zimowego
8.00-10.00 - zgłoszenia do wyścigu drużynowego
8.00-12.00 - zgłoszenia do wyścigu indywidualnego
10.30 - start wyścigu drużynowego
12.30 - start wyścigu indywidualnego
14.30 - dekoracja zwycięzców i zakończenie XXV Warszawskiego Triathlonu Zimowego

Dla każdego z uczestników przewidziane są ciepłe napoje i gorący posiłek. Obowiązuje limit 60 drużyn oraz 400 zawodników przy starcie indywidualnym.

Organizatorami zawodów są Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Poland Bike i Fundacja Sport.

Jubileuszowy 25 Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnach już w sobotę, 18 stycznia.

Więcej na www.triathlonzimowy.pl i www.facebook.com/Warszawski.Triathlon.Zimowy

Biuro prasowe imprezy:
Marcin Kuriata
Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Tel. 666 085 543
Tel. 22 598 84 27
m.kuriata@wosir.waw.pl

12tri.pl