ARTYKUŁY

Zachęcamy do czytania i dodawania własnych tekstów.

TRENINGI

Zapraszamy na bezpłatne, otwarte treningi biegowe.

OBOZY

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

2017-05-19 13:04
III Biegowa Majówka 29.04-03.05.2017

Czas na podsumowanie naszej III Majówki Biegowej.

Z koleżeńskiego wyjazdu jakim była pierwsza edycja nasza Majówka przerodziła się w obóz z prawdziwego zdarzenia.

W liczbach: 5dni, 22 uczestników, 3 trenerów, 8 dzieci, 2 nianie, 4 osoby towarzyszące i 1 pies ;) 6 treningów biegowych (w tym długie wybieganie, interwały, siła biegowa, szybkość, zmiany sztafetowe), trening wzmacniający, techniki biegu, na płotkach, stretching.

W sercach: niezapomniane chwile, dużo uśmiechu, poczucia humoru, nowe znajomości i dużo satysfakcji z wykonanej pracy i przesunięcia granic (długości trwania wysiłku, odległości, ilości wykonanych sesji, szybkości podczas sztafet).

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Kortowo to idealne miejsce do treningu, piękne, w otoczeniu natury. Na wyciągnięcie ręki mieliśmy do dyspozycji: stadion tartanowy, las, pagórki, podbiegi, jezioro, piękną salę do treningu uzupełniającego, pływalnie.. Wszyscy pokochali to miejsce.

Jak zawsze podzieliliśmy naszych uczestników na 3 grupy zaawansowania (pod względem stażu jak i celu treningowego). Nad każdą czuwał trener aby motywować, pilnować intensywności, techniki jak i odpowiadać na wszelkie nurtujące pytania dotyczące treningu. Pokazaliśmy trening wszechstronny, rozwijający wszystkie komponenty, zaserwowaliśmy mnóstwo ćwiczeń z których mamy nadzieję będą korzystać w domu, zmotywowaliśmy do systematycznej pracy oraz zasugerowaliśmy co muszą poprawić aby cieszyć się zdrowiem i systematycznie poprawiać wyniki.

Między treningami wspólnie jedliśmy posiłki (w pobliskiej restauracji, na Starym Mieście lub gotowaliśmy). Większość z nas w nagrodę za dobrze wykonaną pracę fundowała sobie lody o niespotykanych smakach: od kokosowego, przez rabarbar i hibiskus po marchewkę i pietruszkę ;) ( dla konserwatystów były też do wyboru tradycyjne). Wieczorki integracyjne odbywały się "na korytarzu" lub przy ognisku.

Wszystko nam sprzyjało, nawet pogoda. Świeciło słońce i nie spadła ani kropla deszczu co w tym roku było ewenementem :)

Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu jakim będzie Letni Obóz Biegowy, na który serdecznie zapraszamy!

Galerie