ARTYKUŁY

Zachęcamy do czytania i dodawania własnych tekstów.

TRENINGI

Zapraszamy na bezpłatne, otwarte treningi biegowe.

OBOZY

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Jak się ubrać na rower w chłodne dni ?

Jak ubrać się na rower jesienią gdy za oknem zrobiło się chłodniej? 

Niska temperatura czy przelotny deszcz nie są wielką przeszkodą w treningach na rowerze. Warto się do tego odpowiednio przygotować. Ubranie na rowerze nie może krępować ruchów.

Spośród zimowych elementów rowerowej odzieży najtrudniej zastąpić czapkę, rękawiczki i buty. Ręce, stopy i głowa to miejsca największej utraty ciepła. Ochraniacze na buty, odpowiednie rękawiczki oraz czapkę pod kask należy uwzględnić już przy temperaturach otoczenia około 10°C, szczególnie gdy jest mokro. Na mrozie czapka i rękawiczki muszą być wyposażone w nieprzewiewną membranę. 

Na stopach najlepiej sprawdzają się specjalistyczne buty, zabudowane powyżej kostki i z membraną, ale nie należą one do tanich.  Jako półśrodek można stosować specjalne ochraniacze na buty SPD.

Ochraniacze Butów Bontrager RXL

Warto rozejrzeć się za ciepłą bluzą rowerową. Zwłaszcza teraz, gdy zaczynają się rowerowe wyprzedaże, można kupić naprawdę fajne ciuchy za przyzwoitą cenę. Porządna bluza powinna wystarczyć na kilka sezonów. 

Kurtka Bontrager Race WindShell

W czasie pedałowania mięśnie nóg rozgrzewaja się szybko i jest nam ciepło, lecz warto jeździć w długich spodniach, które uchronią nas od przemoczenia i wychłodzenia stawów oraz kolan.  


 
Spodnie Bontrager RXL Softshell Bib Tight

Odradzamy wszelkiego rodzaju bawełniane podkoszulki czy kalesony. Mają słabe właściwości termiczne i szybko nasiąkają potem. Nie najlepszym wyborem będą również bluzy z materiału typu fleece (tzw. polary), ze względu na dużą przewiewność.
Przy zakupie należy pamiętać, by tył kurtki był dłuższy od kurtki używanej na co dzień. Chodzi o to, by przy pochylonej pozycji na rowerze kurtka nadal nas chroniła od przemoknięcia. Nie polecamy, żadnych płaszczy przeciwdeszczowych typu „Krasnal” (pelerynki). Nie dość, że wygląda się w tym komicznie, to podczas jazdy tworzy się „balon”.

Obowiązkowym wyposażeniem rowerzysty zimą powinno być jego dobre oświetlenie, a także kask i okulary chroniące przed chłodnym wiatrem jak również przed odbijającymi się promieniami słoneczynymi od śniegu.. 
Zmrok zapada o wiele szybciej niż latem, a pochmurna pogoda sprawia, że nie jesteśmy tak dobrze widoczni. Dodatkowo warto mieć na sobie coś odblaskowego, by być widocznym z daleka na drodze. 

 

Zespół Mybike.pl

Sklep rowerowy Mybike.pl 
Al. Niepodległości 119
02-585 Warszawa
tel: 022 844 99 99
info@mybike.pl

* wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www.bontrager.com

MyBike.pl