ARTYKUŁY

Zachęcamy do czytania i dodawania własnych tekstów.

TRENINGI

Zapraszamy na bezpłatne, otwarte treningi biegowe.

OBOZY

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Wielka Ursynowska

Biegiem po Torze Służewiec czyli „Wielka Ursynowska” – zapisy już od 12 sierpnia !

1 września o godz. 10:00 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się po raz drugi bieg „Wielka Ursynowska” na dystansie 5 km po torze wyścigowym. Zapisy do biegu rozpoczną się 12 sierpnia br. o godz. 12.00 za pośrednictwem strony internetowej www.wielkaursynowska.pl. Wpisowe wynosi 10 zł i w całości będzie przekazane na rehabilitację uratowanych koni cierpiących w skutek niehumanitarnych działań człowieka.Read More


Dystans jaki musza pokonać uczestnicy to dwa okrążenia toru po trawiastej nawierzchni służewieckiego hipodromu, czyli około 5 km. Jest to nie lada gratka, ponieważ  tor rzadko wykorzystywany był w ten sposób. W 1987 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w 2010 r. cykl kameralnych zawodów Grand Prix Wyścigów. To druga edycja tych zawodów. W ubiegłym roku do mety dobiegło 526 zawodników i zawodniczek. Tegoroczny limit uczestników wynosi 1000 osób. Opiekę nad dziećmi biegaczy sprawować będzie przedszkole „Mali Olimpijczycy”.

Bieg „Wielka Ursynowska” ma charakter charytatywny – całe zgromadzone wpisowe w wysokości 10 zł od osoby, przekazane zostanie na rzecz Fundacji „Pegasus”
z przeznaczeniem na rehabilitację uratowanych koni cierpiących w skutek niehumanitarnych działań człowieka.  
Bieg jest częścią całodziennego pikniku rodzinnego organizowanego przez Dzielnicę Ursynów na Torze Służewiec. 1 września br. w godz. 11.00-18.00 na uczestników pikniku będą czekać liczne atrakcje: występy artystyczne, pokazy taneczne, pokazy ujeżdżania, a także konkurencje i atrakcje sportowo-rekreacyjne. O godz. 15.00 rozpocznie się Gonitwa „Nagroda Ursynowska” o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.  
Zdjęcia z poprzedniego biegu „Wielka Ursynowska”:
 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/c49aMXxFVar8kCIvIGIhuobHrx2XWezaodIip58TaPQ?feat=directlink


https://picasaweb.google.com/lh/photo/8IeDUj97MaC-5jBC7RwIyIbHrx2XWezaodIip58TaPQ?feat=directlink

 

Michał Rachwał